Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.05 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni

Kłącze kurkumy ma szerokie zastosowanie w kuchni i medycynie. Głównym składnikiem aktywnym jest kurkumina, która wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i antybakteryjne. Ponadto znana jest z właściwości oczyszczających i przeciwnowotworowych – jest silnym antyoksydantem, wspiera oczyszczanie wątroby i poprawia funkcjonowanie mózgu.

Zastosowanie kłączy kurkumy

Regularne stosowanie kłączy kurkumy korzystnie wypływa na pracę serca i układu krążenia oraz układu naczyniowo-sercowego. Ponieważ może zapobiegać tworzeniu się zatorów w tętnicach, przyczynia się do minimalizowania rozwoju miażdżycy, zawału serca i wylewów, do których dochodzi przede wszystkim z powodu blokowania się tętnic.

Kolejnym korzystnym działaniem jest redukcja czynników prozapalnych, które występują przy cukrzycy.

Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym kurkumina wspiera dbanie o zdrowy i piękny wygląd skóry. Ponadto przyspiesza gojenie się ran i łagodzi podrażnienia.

Kurkuma pobudza wątrobę do wytwarzania żółci, co ułatwia jej wydalanie. Ponadto działa ochronnie na miąższ wątroby.

Stosowanie kłączy kurkumy

Zalecane dzienne spożycie kurkumy zawarte jest w około 6 mm kłączy. Przyswajanie kurkuminy w postaci naturalnej niesie wiele korzyści. Oprócz cennej dla zdrowia i wyglądu kurkuminy, kłącze zawiera wiele innych związków aktywnych, które wspierają pracę organizmu.

Facebook