Artykuły sojowe

Osobom, które stosują dietę wegetariańską, bezglutenową lub chcą wzbogacić jadłospis o zdrowe produkty wytworzone w ekologicznych warunkach i bez chemicznych dodatków, proponujemy szeroki wybór artykułów sojowych. Wśród nich znajdują się przede wszystkim naturalne napoje, sosy, a także płatki sojowe przeznaczone dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz w podeszłym wieku.

Soja jest rośliną jednoroczną, której strąki zawierają najczęściej do czterech nasion. W diecie wegetariańskiej bardzo często jest traktowana jako zdrowa alternatywa dla mięsa. Z powodzeniem zastępuje białko zwierzęce, ale dostarcza znacznie mniej tłuszczów. Poza białkiem zawiera tłuszcze nienasycone oraz błonnik, obniżając poziom złego cholesterolu we krwi, zapobiegając chorobom nowotworowym i wpływając na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.


Wartości odżywcze produktów sojowych


Ponieważ soja jest rośliną o bogatych właściwościach odżywczych, powstaje z niej wiele produktów. Do tych najbardziej znanych należy bez wątpienia mleko sojowe – naturalny napój, którego już jedna porcja (33 g) zapewnia ok. 30% zalecanego dziennego zapotrzebowania na wapń, fosfor oraz ok. 70% na witaminę D. Napoje sojowe, które nasz wysyłkowy sklep zielarski ma w ofercie, zawierają wszystkie potrzebne organizmowi aminokwasy. Znajdujące się w nim białko jest uznawane za jedno z najlepiej przyswajalnych przez organizm ludzki białek w przyrodzie.

Poza mlekiem sojowym w tej kategorii proponujemy też pozbawione chemicznych ulepszaczy i konserwantów ziarna soi, sosy oraz płatki sojowe o oryginalnym, delikatnie orzechowym smaku. Mogą one być spożywane zarówno jako samodzielna przekąska, jak i pełnowartościowa panierka do kotletów, dodatek do mleka, jogurtów i musli.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło