Irydologia

Irydologia jest metodą diagnozowania schorzeń na podstawie analizy tęczówki oka. Jej początki sięgają starożytności, kiedy to pasterze zamieszkujący dzisiejsze Indie oraz Chiny oceniali stan zdrowia swoich zwierząt, obserwując tęczówki ich oczu. Irydologia znana była także w starożytnym Egipcie – na co są nawet dowody w postaci papirusów. Jednak prawdziwy renesans wykorzystania tej metody diagnostycznej przypadł na drugą połowę dziewiętnastego wieku, kiedy to powstały pierwsze mapy irydologiczne, które służą irydologom po dziś dzień. Obecnie wiele krajów zachodu włącza tę dziedzinę do programu nauczania na uczelniach medycznych, nie brakuje również kursów i szkoleń pozwalających zgłębić wiedzę na ten temat.

Diagnostyka irydologiczna– jak to działa?

Na tęczówce oka każdego człowieka (podobnie jak na naszych dłoniach i stopach) znajdują się swoiste mapy narządów. W praktyce oznacza to, że konkretne miejsce jest przyporządkowane konkretnemu narządowi w naszym organizmie. Punkty na kończynach wykorzystuje np. akupunktura, a badanie w oparciu o tęczówkę oka stosuje się w irydologii. Poszczególne miejsca na tęczówce połączone są nerwami z narządami dlatego każde zaburzenie ich funkcjonowania, jak również zmiany ogólnoustrojowe od razu widać w oczach.

W czasie jednego badania irydologicznego wprawny specjalista jest w stanie uzyskać informacje na temat całego organizmu. Jest ich tak wiele, że gdybyśmy chcieli pozyskać je w trakcie konwencjonalnych badań, zajęłoby to bardzo dużo czasu i pochłonęło wiele środków finansowych. Współczesne badania kliniczne wskazują, że wiarygodność tego rodzaju diagnostyki sięga aż 98%. To wartość, która robi wrażenie nawet na największych sceptykach.

Dlaczego irydologia jest tak wyjątkowa?

Z pomocą badania irydologicznego jesteśmy w stanie zdobyć nie tylko informacje, które można potwierdzić konwencjonalnymi badaniami, ale także takie, których żadne współczesne badanie nie wykrywa np.:

  • można zauważyć zmiany świadczące o chorobie jeszcze zanim pacjent odczuje pierwsze objawy, co pozwala podjąć odpowiednie działania profilaktyczne,
  • można określić predyspozycje genetyczne do podatności na konkretne choroby lub osłabienia określonych narządów,
  • można trafnie określić narządy, w których aktualnie występuje stan zapalny.

Irydologia daje możliwości odpowiedzi na pytania dotyczące rzeczywistego podłoża choroby oraz podjęcia indywidualnej terapii najbardziej naturalnym lekarstwem znanym ludzkości od tysiącleci – ziołami. W ramach wizyty u irydologa przeprowadzana jest profesjonalna diagnoza z tęczówki oka. Następuje również wskazanie mieszanek ziołowych, które będą pomocne przy stwierdzonych schorzeniach.

W celu umówienia wizyty do irydologa prosimy o kontakt telefoniczny.

+48 530 99 77 09

biuro@zioladar.pl

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło