Połonicznik Ziele, Ziele Połonicznika 50g

Ziele połonicznika

8,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Działanie: napary z ziela działają słabo spazmolitycznie i nieznacznie moczopędnie. Ziele stosowane jest jako składnik pomocniczy do mieszanek ziołowych o działaniu moczopędnym.

Połonicznik ziele (łac. Pulmonaria officinalis) to roślina zielna należąca do rodziny ogórecznikowatych. Jest znana od dawna jako środek mogący mieć działanie przeciwzapalne i moczopędne, a także wspomagający w niwelowaniu chorób dróg oddechowych.

Skład, właściwości i zastosowanie ziela połonicznika

Ziele połonicznika zawiera wiele substancji biologicznie czynnych, takich jak flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, sole mineralne czy alkaloidy. Mogą one wykazywać działanie przeciwzapalne, moczopędne, napotne, a także rozkurczowe. Dodatkowo połonicznik ziele jest cennym źródłem niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy i błonnik.

Połonicznik ziele znajduje zastosowanie jako środek mogący pomóc w kuracji dolegliwości oddechowych takich jak kaszel, zapalenie oskrzeli, astma, zapaleniu krtani, a także pęcherza moczowego.

Zawarte w zielu połonicznika składniki aktywne mogą być stosowane w produkcji preparatów przeciwbólowych, przeciwzapalnych oraz moczopędnych. Roślina ta jest również charakterystycznym składnikiem herbat ziołowych.

Ziele połonicznika posiada właściwości antybakteryjne, podobnie jak ziele czystka. Może być więc cennym produktem w medycynie alternatywnej. Bogata zawartość antyoksydantów może pomagać w ochronie naszego organizmu przed działaniem wolnych rodników. Cząsteczki połonicznika mogą mieć także właściwości regenerujące, które przyspieszają proces gojenia się ran. Ponadto roślina ta może działać, jak już wcześniej zostało wspomniane, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. To sprawia, że może być środkiem wspomagającym na redukcję nadmiernej potliwości i niwelującym zbyt duże wydzielanie soku żołądkowego.

Działanie: napary z ziela działają słabo spazmolitycznie i nieznacznie moczopędnie.

Wskazania:
ziele stosowane jest jako składnik pomocniczy do mieszanek ziołowych o działaniu moczopędnym.

Zawartość opakowania:
50g

Flos
A765-149C8
992 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło