Ostropest Plamisty Mielony 200g- ZDROWA WĄTROBA!

Ostropest Plamisty Mielony 200G- ZDROWA WĄTROBA!

11,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Ostropest plamisty (Silybum marianum) to roślina, która wyglądem przypomina łąkowy oset. Jego prozdrowotne działanie skupia się na regeneracji i ochronie wątroby – można go stosować przy stłuszczeniach i zapaleniach wątroby, leczeniu zatruć alkoholowych, zbyt wysokim cholesterolu, nadkwasocie, po przebytej kuracji antybiotykami czy przy poprawie procesu trawienia. Ostropest plamisty przynosi także korzystne efekty w stymulacji układu pokarmowego, regeneracji nerek, leczeniu osteoporozy oraz zapobieganiu powstawania zmian miażdżycowych – z tego powodu warto go stosować nie tylko jako suplement diety podczas regeneracji wątroby, ale także zapobiegawczo. 

Chociaż ostropest plamisty jest okazałą rośliną, prozdrowotne właściwości wykazują owoce – nasiona, które dla wygody stosowania najczęściej dostępne są w formie zmielonej. Ich neutralny smak pozwala na spożywanie w dowolnej formie – można dodawać ją do wielu potraw, np. owsianek, sosów czy zup. Zmielone nasiona ostropestu można jeść na surowo, ponieważ nie wymagają obróbki cieplnej. Można także stworzyć z nich ziołowy napar i popijać w ciągu dnia, zwłaszcza po obfitych, ciężkostrawnych posiłkach. Pierwsze efekty kuracji ostropestem plamistym można zaobserwować po około 3 miesiącach. Jak większość ziół, ostropest plamisty nie powinien być podawany kobietom karmiącym i będącym w ciąży oraz dzieciom, które nie ukończyły 12 lat.

OSTROPEST PLAMISTY WSPIERA PRACĘ WĄTROBY

Ostropest plamisty zawiera dobroczynną dla wątroby sylimarynę, która wspiera jej pracę. Już pojedyncza dawka podana po zbyt ciężkostrawnym posiłku przyniesie ulgę przy zgadze, uczuciu przelewania w brzuchu czy wzdęciach. Co prawda zażywanie nasion ostropestu jest wskazane głównie przy stanach rekonwalescencji i po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby, takich jak: długotrwałe kuracje antybiotykowe, nadużywanie alkoholu, chemioterapia i radioterapia, zatrucia grzybami, to pomoże przy uciążliwym odbijaniu, powstawaniu kamieni nerkowych czy ochronie błony śluzowej żołądka.

Nasiona ostropestu, a właściwie sylimaryna w nim zawarta, działa przede wszystkim odtruwająco i ochraniająco na miąższ wątroby. Zażywanie nasion ostropestu jest wskazane przy: stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi takimi jak: długotrwałe kuracje antybiotykowe, nadużywanie alkoholu, chemioterapia, zatrucia grzybami; zaburzeniach czynności wątroby na skutek złej diety oraz na tle cukrzycowym. Ostropest chroni miąższ wątroby i nerek

Sposób przyrządzania: Stosować jak przyprawy – dodając do potraw, a także do jogurtu.

Zapobiegawczo 1 łyżeczka dziennie.

Skład: Nasiona ostropestu plamistego 100%.

Opakowanie: 100g

38 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło