Korzeń Pierwiosnki, Pierwiosnki Korzeń 50 G

Korzeń Pierwiosnki, Pierwiosnki Korzeń 50 G

9,50 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Korzeń pierwiosnki jest środkiem wykrztuśnym stosowanym w kaszlu towarzyszącym przeziębieniom, w stanach zapalnych dróg oddechowych, przewlekłym zapaleniu oskrzeli. Ziele ma działanie wykrztuśne, a także zmniejszające obrzęki i bóle. Przyspiesza również gojenie ran pooperacyjnych i trudnych.

Korzenie pierwiosnka pozyskiwane są naturalnie z pierwiosnka lekarskiego i wyniosłego, które wpływają drażniąco na błonę śluzową żołądka, w konsekwencji powodując odruch kaszlu – w oskrzelach następuje zwiększenie wydzieliny, ułatwiającej odksztuszanie. Dzięki saponinom obecnym w pierwiosnku można uniknąć także infekcji grzybiczych i zahamować rozwijające się w organizmie wirusy.

Poza korzeniem pierwiosnka, leczniczo stosowane są także jego kwiaty i liście.

Osoby chorujące na nadkwasotę i chorobę wrzodową żołądka nie powinny przyjmować produktów zawierających korzeń pierwiosnka. A kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem produktu powinny zasięgnąć konsultacji specjalisty.

STOSOWANIE KORZENIA PIERWIOSNKI

Korzeń pierwiosnki powinien być stosowany w infekcjach górnych dróg oddechowych, przy zapaleniu krtani oraz przy mokrym, uporczywym kaszlu. Stosowanie odwaru z korzenia pierwiosnki zapobiegawczo przynosi efekty w okresach jesiennych i zimowych oraz sezonie wzmożonych infekcji, ponieważ pomaga w zwalczaniu stanów zapalnych w układzie oddechowym, pozwalając rozrzedzić wydzielinę, złagodzić nieżyt nosa i skrócić czas trwania kaszlu.

Wśród naturalnie występujących składników w korzeniu pierwiosnki znaleźć można także witaminę C, flawonoidy, garbniki i sole mineralne. Pozostałe właściwości pierwiosnków to przeciwzapalne, antyoksydacyjne i moczopędne. Można stosować go także przy stanach zapalnych narządów płciowych oraz spojówek i układu pokarmowego.

Wskazania do stosowania: Środek wykrztuśny stosowany w kaszlu towarzyszącym przeziębieniom, w stanach zapalnych dróg oddechowych, przewlekłym zapaleniu oskrzeli. Wyciąg z korzenia pierwiosnki ma działanie wykrztuśne. Wykazano także, że zmniejsza obrzęki i bóle oraz przyspiesza gojenie ran pooperacyjnych.

Przedawkowanie: dawki kilkakrotnie większe od leczniczych działają drażniąco na błonę śluzową żołądka i jelit i mogą powodować wymioty lub rozstrój żołądka.

Przeciwwskazania: krwawienia z przewodu pokarmowego, ostre stany zapalne żołądka i jelit, okres po operacji jelit i dróg żółciowych.

Opakowanie: 50 g

Flos
95 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło