Kłącze kurkumy 100 g

Kłącze kurkumy 100 g

5,01 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Działanie antyalergiczne, przeciwzapalne i antybakteryjne. Zioła Kurkumy są pomocne w łagodzeniu alergii skórnych i przy innych problemach skóry. Kurkuma działa także żółciotwórczo i rozkurczowo. Pobudza wątrobę do zwiększenia wytwarzania żółci

Kłącze kurkumy ma szerokie zastosowanie w kuchni i medycynie. Głównym składnikiem aktywnym jest kurkumina, która wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i antybakteryjne. Ponadto znana jest z właściwości oczyszczających i przeciwnowotworowych – jest silnym antyoksydantem, wspiera oczyszczanie wątroby i poprawia funkcjonowanie mózgu.

Zastosowanie kłączy kurkumy

Regularne stosowanie kłączy kurkumy korzystnie wypływa na pracę serca i układu krążenia oraz układu naczyniowo-sercowego. Ponieważ może zapobiegać tworzeniu się zatorów w tętnicach, przyczynia się do minimalizowania rozwoju miażdżycy, zawału serca i wylewów, do których dochodzi przede wszystkim z powodu blokowania się tętnic.

Kolejnym korzystnym działaniem jest redukcja czynników prozapalnych, które występują przy cukrzycy.

Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym kurkumina wspiera dbanie o zdrowy i piękny wygląd skóry. Ponadto przyspiesza gojenie się ran i łagodzi podrażnienia.

Kurkuma pobudza wątrobę do wytwarzania żółci, co ułatwia jej wydalanie. Ponadto działa ochronnie na miąższ wątroby.

Stosowanie kłączy kurkumy

Zalecane dzienne spożycie kurkumy zawarte jest w około 6 mm kłączy. Przyswajanie kurkuminy w postaci naturalnej niesie wiele korzyści. Oprócz cennej dla zdrowia i wyglądu kurkuminy, kłącze zawiera wiele innych związków aktywnych, które wspierają pracę organizmu.

Flos
D865-887E6
10 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło