Woda

Spożywanie odpowiedniej ilości wody jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Choć nawadnianie następuje również poprzez spożywanie płynów w postaci herbat zwykłych i ziołowych czy soków owocowych, to właśnie wodę dietetycy zalecają na pierwszym miejscu. W naszej ofercie znajdą Państwo wodę do picia w opakowaniach o różnej pojemności.

Powody, dla których warto pić wodę

Właściwy poziom wody w organizmie pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Wpływa to na utrzymanie poziomu energii, zwiększenie koncentracji i poprawę pamięci. Nie bez powodu zaleca się picie wody między posiłkami osobom będącym na redukcji. Stanowi doskonały zamiennik kalorycznych napoi i koi pragnienie, które często bywa mylone z głodem. Picie odpowiednich ilości wody wpływa również korzystnie na wygląd skóry, która potrzebuje nawilżenia nie tylko od zewnątrz w postaci kremów czy balsamów, ale również od wewnątrz.

Gdy nie chce się pić

Uczucie pragnienia świadczy już o pewnym stopniu odwodnienia organizmu, dlatego należy pamiętać o regularnym piciu wody, najlepiej małymi łyczkami. Dzięki temu zostanie łatwiej wchłonięta przez komórki. Przedstawiamy kilka praktycznych sposobów na pamiętanie o piciu wody:

  • aplikacja – umożliwia indywidualne ustawienie dziennej ilości wody oraz godzin, w których wysyła przypomnienia,
  • osobista butelka z wodą – dobrym rozwiązaniem jest ustalenie, że w ciągu całego dnia wypije się całą butelkę wody. Można dodatkowo zaznaczyć flamastrem, ile wody należy wpić, nim wybiją konkretne godziny,
  • woda zawsze przy sobie – wychodząc na zakupy, będąc w pracy czy na spacerze – niewielka butelka lub bidon z wodą pozwoli ugasić pragnienie w każdej sytuacji.

A jeśli nie możesz przekonać się do picia zwykłej wody, zaparz herbatę ziołową lub dodaj do wody ulubione owoce i miętę.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło