Borówka Brusznica Liść, Liść Borówki Brusznicy 50g

Borówka Brusznica Liść, Liść Borówki Brusznicy 50g

6,20 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brusznica zwana również borówką czerwoną jest doskonałym surowcem zielarskim działającym moczopędnie, antyseptycznie, regulująco na czynności trawienne, zawierającą w swym składzie fosforany, sole żelaza, kwasy organiczne i dużo witaminy C.

Brusznica zwana również borówką czerwoną jest doskonałym surowcem zielarskim działającym moczopędnie, antyseptycznie, regulująco na czynności trawienne, zawierającą w swym składzie fosforany, sole żelaza i kwasy organiczne, dużo witaminy C, arbutynę, pektyny, cukry, garbniki i barwniki. Rozgniecione, świeże owoce bywają wykorzystywane do okładów na poparzone miejsca, a odwar z suszonych owoców polecany jest w przypadku przeziębienia i zakażeń bakteryjnych.

Działanie:
 odkażajaco na drogi moczowe, ściągająco na błony śluzowe przewodu pokarmowego, p/bakteryjne, lekko moczopędne.

Wskazania:
 stany zapalne nerek, przewodów moczowych, w nieżytach i skurczach pęcherza, w kamicy nerkowej, w schorzeniach reumatycznych oraz przy biegunkach i nieżytach przewodu pokarmowego. Liść borówki brusznicy zawiera glikozydy fenolowe, garbniki, flawonidy, kwasy organiczne oraz sole mineralne zasobne w magnez.

Sposób użycia:
 łyżeczkę zalać szklanką wrzątku.


Zawartość opakowania:
 25g

Flos
4BFB-666B0
103 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło