Smalec gęsi 300ml

Smalec gęsi 300ml

26,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Tradycyjny smalec o delikatnej konsystencji i szerokich walorach, pozyskany z polskiej gęsi, bez dodatku konserwantów. Smalec gęsi z tłuszczu sadełkowego zawierający ponad 2/3 nienasyconych kwasów tłuszczowych czyli bardzo wysoką ich zawartość jest zaliczany do najzdrowszych tłuszczów zwierzęcych. W gęsim tłuszczu przeważa bowiem jednonienasycony kwas oleinowy (podobnie jak w oliwie z oliwek). Spożywanie tego rodzaju tłuszczu jest wskazane w diecie przeciwmiażdżycowej.

Smalec gęsi idealnie nadaje się do smażenia, pieczenia i gotowania. W zdrowej polskiej kuchni obecny od wieków, m. in. ze względu na nieprzeciętne walory smakowe.

W przeciwieństwie do innych tłuszczów smalec gęsi może być używany w wysokich temperaturach - nawet powyżej 200 st. C - bez niszczenia jego struktury molekularnej. Stosować go można do wszystkich rodzajów potraw - zarówno mięsnych jak i bezmięsnych - w zależności od upodobań kulinarnych gotującego.

Smalec z gęsi można używać na trzy sposoby:

do jedzenia (tłuszcz z gęsi jest dobry do smażenia, gotowania i pieczenia),

jako kurację medycyny ludowej (tłuszcz w połączeniu z mlekiem i miodem ma pomagać na dolegliwości dróg oddechowych),

jako olejek stosowany zewnętrznie (można go połączyć z olejkiem rycynowym i masować ciało; w takiej formie pomaga na bóle reumatyczne

 

94 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło