• Nowy
Damiana Liść Cięty 50g - NATURALNY AFRODYZJAK

Damiana Liść Cięty 50g - NATURALNY AFRODYZJAK

13,90 zł
Brutto
Pobudza produkcję hormonów płciowych, często stosowana w terapii kobiecej bezpłodności, impotencji, przedwczesnej ejakulacji, oziębłości spowodowanej okresem przekwitania. Stosowana w stanach wyczerpania nerwowego - lęki, depresje.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Już Majowie stosowali Damiana jako afrodyzjak dla wzmocnienia seksualnej wydolności. Pobudza ona produkcję hormonów płciowych. Często stosowana w terapii kobiecej bezpłodności, impotencji, przedwczesnej ejakulacji, oziębłości spowodowanej okresem przekwitania. Stosowana w stanach wyczerpania nerwowego - lęki, depresje. Ma także właściwości obniżania poziomu cukru we krwi - cukrzyca. Poprawia trawienie i samopoczucie, uspokaja nerwy, a także reguluje działanie hormonów i pobudza układ moczowo-płciowy. Środek antystresowy.

Zioło Damiana jest uważane za silny, roślinny afrodyzjak stosowany już od starożytności, szczególnie przez Majów, rodowitych mieszkańców południowo-wschodniego Meksyku.

Występuje w Meksyku, Boliwii, Argentynie, Brazylii i płd. Kalifornii.

Botanicznie damiana (Turnera diffusa, Turnera aphrodisiaca) jest krzewem o wysokości do 2 metrów, o mocno rozgałęzionych pędach z lancetowatymi liśćmi (podobnymi do liści konopi) oraz żółtymi kwiatami.

Jest bardzo aromatyczne o specyficznym, intensywnym zapachu spowodowanym obecnością olejków eterycznych złożonych z cyneolu, cymolu i pinenu.

Zawiera też znaczne ilości arbutyny, która jest glikozydem fenolowym, mającym działanie dezynfekujące drogi moczowe oraz terpeny, które także wykazują działanie moczopędne, żółciopędne, żółciotwórcze i odkażające. Wykazano także spore ilości związków sterydowych, z których organizm może tworzyć hormony. Jej działanie polega na wyrównywaniu poziomu hormonów w organizmie, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

W medycynie ludowej dawnej stosowano w zaburzeniach trawienne, niestrawności, wzdęciach, skurczach przewodu pokarmowego, atonii jelit, zaburzenia krążenia krwi, histerii, zdenerwowanie, zaparciach u osób starszych, hipochondrii, nieżytach układu oddechowego i moczowego (jako środek osuszający śluzówki, przeciwzapalny i przeciwwysiękowy), dla osób o obniżonym popędzie płciowym (jako aphrodisiacum).

Damiana jest stosowana także jako środek działający ogólnie tonizująco oraz poprawiający funkcje życiowe organizmu. Jej działanie polega między innymi na naturalnym wyrównywaniu poziomu hormonów w organizmie człowieka, dlatego cieszy się wielką popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

W damianie wykazano spore ilości alkanoidów sterydowych, z których organizm może tworzyć hormony oraz inne potencjalne aktywnie składniki odżywcze (witaminy i minerały), a także cenne olejki eteryczne.

Zaparzanie tych ziół jest bardzo proste i w tym celu należy 2-3 łyżeczki liści zalać  0,25 l wrzątku i odczekać 3 minuty. Napar powinno się oddzielić od liści oraz pić go, gdy jest ciepły.

Opakowanie: 50g

2 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło