Damiana Liść Cięty 50g - NATURALNY AFRODYZJAK

Damiana Liść Cięty 50g - NATURALNY AFRODYZJAK

13,90 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Pobudza produkcję hormonów płciowych, często stosowana w terapii kobiecej bezpłodności, impotencji, przedwczesnej ejakulacji, oziębłości spowodowanej okresem przekwitania. Stosowana w stanach wyczerpania nerwowego - lęki, depresje.

Już Majowie stosowali Damiana jako afrodyzjak dla wzmocnienia seksualnej wydolności. Pobudza ona produkcję hormonów płciowych. Często stosowana w terapii kobiecej bezpłodności, impotencji, przedwczesnej ejakulacji, oziębłości spowodowanej okresem przekwitania. Stosowana w stanach wyczerpania nerwowego - lęki, depresje. Ma także właściwości obniżania poziomu cukru we krwi - cukrzyca. Poprawia trawienie i samopoczucie, uspokaja nerwy, a także reguluje działanie hormonów i pobudza układ moczowo-płciowy. Środek antystresowy.

Zioło Damiana jest uważane za silny, roślinny afrodyzjak stosowany już od starożytności, szczególnie przez Majów, rodowitych mieszkańców południowo-wschodniego Meksyku.

Występuje w Meksyku, Boliwii, Argentynie, Brazylii i płd. Kalifornii.

Botanicznie damiana (Turnera diffusa, Turnera aphrodisiaca) jest krzewem o wysokości do 2 metrów, o mocno rozgałęzionych pędach z lancetowatymi liśćmi (podobnymi do liści konopi) oraz żółtymi kwiatami.

Jest bardzo aromatyczne o specyficznym, intensywnym zapachu spowodowanym obecnością olejków eterycznych złożonych z cyneolu, cymolu i pinenu.

Zawiera też znaczne ilości arbutyny, która jest glikozydem fenolowym, mającym działanie dezynfekujące drogi moczowe oraz terpeny, które także wykazują działanie moczopędne, żółciopędne, żółciotwórcze i odkażające. Wykazano także spore ilości związków sterydowych, z których organizm może tworzyć hormony. Jej działanie polega na wyrównywaniu poziomu hormonów w organizmie, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

W medycynie ludowej dawnej stosowano w zaburzeniach trawienne, niestrawności, wzdęciach, skurczach przewodu pokarmowego, atonii jelit, zaburzenia krążenia krwi, histerii, zdenerwowanie, zaparciach u osób starszych, hipochondrii, nieżytach układu oddechowego i moczowego (jako środek osuszający śluzówki, przeciwzapalny i przeciwwysiękowy), dla osób o obniżonym popędzie płciowym (jako aphrodisiacum).

Damiana jest stosowana także jako środek działający ogólnie tonizująco oraz poprawiający funkcje życiowe organizmu. Jej działanie polega między innymi na naturalnym wyrównywaniu poziomu hormonów w organizmie człowieka, dlatego cieszy się wielką popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

W damianie wykazano spore ilości alkanoidów sterydowych, z których organizm może tworzyć hormony oraz inne potencjalne aktywnie składniki odżywcze (witaminy i minerały), a także cenne olejki eteryczne.

Zaparzanie tych ziół jest bardzo proste i w tym celu należy 2-3 łyżeczki liści zalać  0,25 l wrzątku i odczekać 3 minuty. Napar powinno się oddzielić od liści oraz pić go, gdy jest ciepły.

Opakowanie: 50g

99 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło