Roślinna żelatyna

Wiele osób dbających o zdrowe odżywianie coraz częściej poszukuje naturalnego zamiennika tradycyjnych środków żelujących. Ciekawą alternatywą może być agar-agar – roślinna żelatyna, która nie tylko znacznie mocniej żeluje, ale także zawiera w swoim składzie cenne dla naszego organizmu makro i mikroelementy. Tego typu substancja składa się z galaktozy oraz cukru prostego, a jest otrzymywana głównie z krasnorostów wydobywanych u wybrzeży Japonii.

W tej kategorii naszego sklepu internetowego ze zdrową żywnością proponujemy duży wybór naturalnych środków żelujących, które ze względu na swoje roślinne pochodzenie doskonale sprawdzą się w szczególności w przypadku osób będących na diecie wegetariańskiej i wegańskiej, ale oczywiście nie tylko. Agar-agar może być stosowany praktycznie przez wszystkich, którzy z różnych powodów nie chcą korzystać z tradycyjnej żelatyny, a nie zamierzają rezygnować ze spożywania galaretek owocowych czy innych tego rodzaju wyrobów. Tego typu żelatyna sprawdzi się także do pieczenia ciasteczek dla osób chorujących na celiakię oraz będących na diecie bezglutenowej.

Dostępne w tej kategorii środki żelujące agar-agar znakomicie nadają się przygotowywania ciast, kisielu, budyniu, deserów, pasztetów, sałatek, ryb, mięs, a także do wspomnianych już wyżej galaretek. Produkty te rozpuszczają się w temperaturze pokojowej, nie posiadają smaku i są o wiele bardziej bezpieczne niż odzwierzęce produkty żelujące. Warto też dodać, że agar-agar, jako naturalna substancja pochodzenia morskiego, zawiera w swoim składzie sporo sodu, jodu, wapnia, potasu oraz magnezu. Jest także cenionym regulatorem i regeneratorem układu pokarmowego, pomagając w codziennym trawieniu oraz wypróżnianiu.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło