Azulan Płyn na choroby dziąseł, paradontoza, afty 100g

Azulan Płyn na choroby dziąseł, paradontoza, afty 100g

16,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Azulan jest płynem do stosowania na skórę i błony śluzowe. Preparat ma właściwości przeciwzapalne, stosowany wewnętrznie działa rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego (działanie wiatropędne).

Działanie: Azulan jest płynem do stosowania na skórę i błony śluzowe, barwy ciemnobrunatnej o swoistym, ściągającym, gorzkawym smaku i aromatycznym, rumiankowym zapachu. Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat ma właściwości przeciwzapalne, stosowany wewnętrznie działa rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego ( działanie wiatropędne).

Wskazania:

  • Zewnętrznie:Tradycyjnie w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych m.in. do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła oraz w stanach zapalnych dziąseł.
  • Wewnętrznie : W stanach skurczowych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek rozkurczający i wiatropędny oraz jako pomocniczy środek przeciwzapalny w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.


Stosowanie:

  • Zewnętrznie: Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia :10 % r - r wodny do płukania i okładów ( 1 cz. Azulanu + 9 cz. przegotowanej, chłodnej wody )
  • Wewnętrznie: Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia doustnie 5 ml ( 1 łyżeczka) w ½ szklanki wody przed posiłkiem do 3 razy dziennie


Przeciwwskazania: Nie należy stosować preparatu jeśli występuje uczulenie na kwiaty rumianku lub inne rośliny z rodziny Złożonych Compositae (Asteraceae ).

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Lek zawiera 60 - 68 % v/v etanolu. Jedna dawka = 5 ml zawiera ok. 2,58 g etanolu. Ze względu na zawartość etanolu, lek może działać szkodliwie u osób z chorobą alkoholową, a także u osób ze schorzeniami wątroby lub padaczką.

Stosowanie leku Azulan u dzieci: Ze względu na zawartość etanolu, nie należy stosować preparatu u dzieci do lat 12.

Ciąża: Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży. Ze względu na zawartość etanolu w preparacie stosowanie leku w tym okresie nie jest zalecane.

Karmienia piersią: Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie karmienia. Ze względu na zawartość etanolu w preparacie stosowanie leku w tym okresie nie jest zalecane.

Skład:
100g produktu zawiera: Wyciąg płynny etanolowy z koszyczków rumianku (Chamomillae anthodii extractum fluidum), (1: 2), ekstrahent - etanol 70% 100g. Preparat zawiera 60 - 68 % etanolu oraz 0,15 - 0,35 % olejku lotnego.

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Pojemność: 90g

Herbapol
99 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło