Virumin Żel Chłodzący 250ml

Virumin Żel Chłodzący 250ml

47,75 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Dolegliwość ciężkich nóg, kurcze nocne nóg, obrzęk nóg , stóp i rąk, rozszerzone naczynia krwionośne, pajączki, dla osób, które długo pozostają w pozycji stojącej lub siedzącej.

Wskazania: Dolegliwość ciężkich nóg, kurcze nocne nóg, obrzęk nóg , stóp i rąk, rozszerzone naczynia krwionośne, pajączki, dla osób, które długo pozostają w pozycji stojącej lub siedzącej.

Dzięki innowacyjnej formule łączącej kompatybilne ekstrakty roślinne VIRUMIN ŻEL CHŁODZĄCY wykazuje skuteczne dwukierunkowe działanie w ochronie i pielęgnacji skóry. Badania in-vivo potwierdzają efektywność produktu w zwalczaniu typowego objawu zmęczenia związanego z syndromem ciężkich nóg, a co za tym idzie kurczami nocnymi nóg. Przyczyną takiego dyskomfortu jest złe krążenie krwi wskutek mniejszej elastyczności i tonusu odpowiednich tkanek śródbłonkowych i mięśniowych. Osłabione skurcze mięśni pompują wolniej krew wywołując jej stagnację w łydkach i kostkach. Zwiększone ciśnienie hydrostatyczne w tych rejonach pobudza przepływ płynu w kierunku tkanek, na zewnątrz układu krążenia, wytwarzając opuchliznę i obrzęk.

Wyjątkowa receptura żelu oparta została na nowoczesnym kompleksie roślinnym składającym się z pięciu roślin: łuski gryki, zielonego owsa, nawłoci, cytryny i ruszczyku.

Skuteczność zastosowanych ekstraktów roślinnych została potwierdzona badaniami ultrasonograficznymi i dopplerowskimi a także pomiarami centy metrycznymi w obszarze łydki i kostki. Wykazano zwiększoną cyrkulację krwi ( o 31%), redukcję obrzęku, czyli zmniejszenie obwodu łydki i kostki oraz zmniejszenie grubości skóry, co jest bezpośrednio związane ze stopniem obrzęku. Dwukierunkowe działanie żelu to także pielęgnacja i ochrona rozszerzonych naczyń krwionośnych, pajączków. Z tą myślą zastosowano w żelu także ekstrakt z owsa i gryki w stężeniu bliskiej górnej granicy stosowalności. Za poprawę stanu nawilżenia warstwy rogowej odpowiedzialny jest w formulacji Hydromanil połączony z gliceryną. Efekt nawilżenia odczuwalny jest tuż po aplikacji żelu i utrzymuje się przez dłuższy czas. Zastosowany dodatkowo mentol pozyskiwany z mięty pieprzowej wraz z olejkiem jałowcowym działa chłodząco, odświeżająco i aromatyzująco. Stąd też Virumin Żel Chłodzący jest szczególnie polecany w upalne dni, gdy syndrom ciężkich nóg jest jeszcze bardziej spotęgowany. Virumin Żel Chłodzący daje natychmiastowy i długotrwały komfort zaraz po aplikacji, przynosi ulgę w dolegliwości ciężkich nóg oraz zwiększa witalizację nóg.

Sposób użycia: nanieść cienką warstwę żelu na opuchnięte lub inne wymagające tego zabiegu miejsce i delikatnie wmasować. Odczekać aż do wchłonięcia się żelu. Wyraźny efekt chłodzenia można odczuć po kilku minutach od momentu nałożenia kosmetyku. Aplikację powtarzać 2 -3 razy dziennie.

Zalecenia i środki ostrożności:

  • produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego
  • po nałożeniu żelu należy dokładnie umyć ręce
  • żelu nie stosować na uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski,
  • unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli lek dostanie się do oczu, należy natychmiast przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem
  • w razie przypadkowego połknięcia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem
  • należy unikać kontaktu żelu z błonami śluzowymi (np. jama ustna, nos, okolice intymne),
  • chronić przed dziećmi


PRODUKT VIRUMIN ŻEL CHŁODZĄCY NIE JEST LEKIEM. KOSMETYK TEN JEST JEDYNIE UZUPEŁNIENIEM KURACJI FARMAKOLOGICZNEJ, NIE WYKAZUJE ON DZIAŁANA LECZNICZEGO LECZ JEDYNIE OCHRONNE I PIELĘGNACYJNE.Gamma
7 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło