Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.500 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni

Wskazania: LenVitol polecany jest w celu uzupełnienia kwasów omega-3 w diecie.

Olej lniany powstaje tradycyjną metodą tłoczenia na zimno z nasion lnu charakteryzujących się wysoką zawartością Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) z rodziny omega-3. Stała kontrola nad procesem tłoczenia zapewnia mu najwyższą jakość i aktywność biologiczną zawartych w nim NNKT, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nasza dieta powinna być wzbogacana w NNKT, gdyż organizm ludzki ich nie wytwarza. Kwasy te wpływają korzystnie na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Regularne spożywanie NNKT jest ważne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci. Korzystny efekt występuje w przypadku codziennego spożywania kwasu linolowego w ilości odpowiadającej 1% zapotrzebowania energetycznego i kwasu alfa-linolenowego w ilości odpowiadającej 0,2% dziennego zapotrzebowania energetycznego.

Skład: olej lniany nieoczyszczony tłoczony na zimno wysokolinolenowy, .

Jedna dzienna porcja (6 łyżek – 90 ml) zawiera:
* kwasy tł. jednonienasycone (omega-9) – 13,2 g,
* kwasy tł. wielonienasycone (omega-6, kwas linolowy) – 15 g,
* kwasy tł. wielonienasycone (omega-3, kwas alfa-linolenowy) – 46,5 g.

Sposób użycia: Można przyjmować od 2 do 6 łyżek stołowych oleju lnianego dziennie w trakcie posiłków. Z oleju lnianego można przyrządzać również pastę z chudym białym serem. W tym celu należy zmiksować olej lniany z 12,5 dkg chudego białego sera z dodatkiem chudego kefiru bądź jogurtu. Olej z serem należy miksować do momentu otrzy-mania pasty o konsystencji majonezu. Pastę można podawać na słodko lub słono z dodatkiem warzyw, ziół lub owoców. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrówno-ważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Korzystne efekty można zaobserwować po 3 miesiącach stosowania suplementu.

Uwaga! Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno - nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych, Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spo-życia w ciągu dnia.Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pojemność: 500ml

Facebook