Mieszanki ziołowe wg Ojca Klimuszko – zapalenie pochwy
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
Mieszanki ziołowe wg Ojca Klimuszko – zapalenie pochwy zawierają przede wszystkim zioła o działaniu łagodzącym stan zapalny. Zapalenie pochwy to przykre schorzenie, które dotyka aż 90% kobiet, zazwyczaj między 20 a 35 rokiem życia. Jego najbardziej powszechną przyczyną są bakterie, grzyby, wirusy oraz drobnoustroje przenoszone drogą płciową: rzęsistek pochwowy i chlamydie. Rozwojowi zapalenia sprzyja również zaburzona gospodarka hormonalna, ponadto antybiotykoterapia, przewlekły stres. Również ogólne obniżenie odporności organizmu zaburza florę bakteryjną pochwy, zaś jej nieodpowiednie pH zwiększa ryzyko nawrotów infekcji intymnych. Warto podkreślić, że nieleczone zapalenie pochwy może mieć groźne konsekwencje i powodować schorzenia szyjki macicy, pęcherza oraz cewki moczowej.
Jak działa mieszanka?
Mieszanki ziołowe wg Ojca Klimuszko – zapalenie pochwy, do irygacji, zawierają korę dębu, która słynie z właściwości przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych. W przypadku zapalenia pochwy pomaga przywrócić jej właściwe pH. Łagodzi swędzenie i pieczenie, które towarzyszą infekcji. Odpowiadają za to m.in. zawarte w niej m.in. garbniki, które tworzą również na skórze dodatkową warstwę ochronną. Koszyczek rumianku działa antyseptycznie, przeciwświądowo i kojąco.
Kolejny składnik mieszanki, doskonale znany wszystkim liść pokrzywy, wspomaga leczenie infekcji grzybiczych i bakteryjnych. Zawiera m.in. liczne witaminy (w tym witaminę C, która działa przeciwzapalnie), kwasy organiczne (m.in. kwas glikolowy, który wzmacnia podrażnioną skórę), karotenoidy – które wykazują działanie antyoksydacyjne, chroniąc komórki skóry przed uszkodzeniami. Warto wspomnieć, że jest również składnikiem mieszanek wg Ojca Klimuszko – zapalenie przydatków.
Liść szałwii, oprócz działania przeciwzapalnego, związanego m.in. z zawartością olejku eterycznego, charakteryzuje działanie dezynfekujące oraz tonizujące skórę. Wspomaga leczenie zakażeń różnego typu i z tego powodu szałwia uznawana jest za jeden z naturalnych antybiotyków. Natomiast rdest ptasi znajduje zastosowanie w przypadku trudno gojących się ran i uszkodzeń błony śluzowej skóry. Podobnie jak pozostałe składniki mieszanki działa przeciwzapalnie (zawiera m.in. flawonoidy i kwasy fenolowe) oraz dezynfekuje.
Opis
Skład mieszanki do irygacji:
- - kora dębu 50 g,
- - koszyczki rumianku 50 g,
- - liść pokrzywy 50 g,
- - liść szałwii 50 g,
- - ziele rdestu ptasiego 50 g.
Należy przeznaczyć 4 łyżki mieszanki na 1 litr wody. Do odwaru przygotowanego każdorazowo dolewać łyżeczkę soku z surowego czosnku. Irygację stosować w pierwszym tygodniu codziennie, w drugim i trzecim co drugi dzień, w czwartym i piątym co trzeci dzień. W sumie przez pięć tygodni. Można też, z tego samego odwaru, robić kompresy na narząd rodny.
Zestaw mieszanki składa się z pojedynczych, zapakowanych ziół. Wszystkie opakowania ziół wchodzą w skład zestawu danej mieszanki, należy je wymieszać w dużym naczyniu tak aby powstała mieszanka. Przechowywać w szklanym naczyniu lub papierowym opakowaniu.