loadingimg

Wczytuję dane...
Znajdujesz się w: Strona główna
»
»
Piołun: właściwości lecznicze panieńskiego ziela
Piołun: właściwości lecznicze panieńskiego ziela

Pozytywny wpływ roślin na organizm, zarówno przy stosowaniu od wewnątrz, jak i na zewnątrz, jest znany nie od dziś. Jedną z roślin, która bardzo dobrze działa między innymi przy zwalczaniu zaburzeń procesów trawiennych jest piołun. Sklep zielarsko-medyczny, hurtownie lub apteka zielarska inwestująca w tego typu zioła doskonale wie, czego potrzeba osobom chcącym w naturalny sposób przeprowadzać skuteczne kuracje lecznicze.

Ziele nazywane jest magicznym z tego względu, że jest skuteczne w zastosowaniu już od czasów starożytnych. Wcześniej używano go do usprawnienia trawienia, w obecnych czasach odkryto, że niszczy on także pasożyty z organizmu. Charakteryzuje je gorzki smak i silny aromat.

Piołun na brak łaknienia

Dzięki pobudzaniu wydzielania soków trawiennych piołun zalecany jest między innymi przy braku łaknienia. Usprawnia cały proces trawienia oraz przyswajania pokarmów. Ważne jest, by nie przekraczać zalecanej dziennej dawki do spożywania. Dawkowanie zazwyczaj jest napisane w zaleceniach na opakowaniach lub na stronach sklepu, apteki bądź hurtowni zielarskiej. Pomaga w leczeniu niewydolności trzustki, bólach brzucha, niedokrwistości żołądka, kolce, niestrawności, wzdęciach czy zgadze. Można stosować je również przy przewlekłym nieżycie żołądka.

Do użycia zewnętrznego i wewnętrznego

Już łyżeczka takich ziół zalana szklanką wrzątku pozwoli stworzyć napar, dzięki któremu można zwalczyć owsiki i glisty jelitowe u dzieci, bądź naturalną płukankę do włosów usuwającą świerzbowce oraz wszy. Na rynku występują nawet preparaty zawierające to zioło, ponieważ działa ono toksycznie na wyżej wymienione pasożyty. Dodatkowo można stosować je do kąpieli przy chorobach reumatycznych.

Nie tylko dla zdrowia

Z właściwości tej byliny korzystano także między innymi przy odstraszaniu moli od ubrań oraz barwieniu tkanin na żółto lub zielono. Jak widać, praktyczne zastosowanie tego zioła wskazuje na jego wyjątkowość oraz oryginalność, dlatego naprawdę warto zainwestować w nie dla swojego zdrowia i nie tylko.


Data dodania: 2018-02-22 09:00:00