loadingimg

Wczytuję dane...
Znajdujesz się w: Strona główna
»
»
Naturalny środek na choroby płuc i chorobę lokomocyjną - porost islandzki
Naturalny środek na choroby płuc i chorobę lokomocyjną - porost islandzki

Schorzenia górnych dróg oddechowych, podrażnienia błony śluzowej czy krtani to przypadki, w których pomocny może okazać się porost islandzki. To naturalny środek, który dostępny jest w prowadzonym przez nas internetowym sklepie zielarskim w postaci wysuszonego porostu. Ten (w ilości 2 łyżek) zalewa się wrzątkiem i tak przygotowany napar przecedza się i wypija. Płucnica islandzka, bo pod taką nazwą również funkcjonuje, to gatunek grzybów z rodziny tarczownicowatych. Ze względu na symbiozę z glonami zaliczany jest do porostów. Zawiera liczne kwasy, które mają działanie podobne do antybiotyków.

Na górne drogi oddechowe

Porost islandzki z racji swoich przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych i osłaniających właściwości może być wsparciem w przypadku chorób górnych dróg oddechowych. Polecany jest więc gdy pojawi się katar, kaszel, ból gardła, zapalenie gardła, problemy z odkrztuszaniem albo długo utrzymująca się chrypka.

Jeśli palimy papierosy lub pracujemy na co dzień w klimatyzowanych pomieszczeniach, wówczas płucnicę islandzką można stosować profilaktycznie na przesuszającą się śluzówkę.

Stop mdłościom i wymiotom

Moczopędne działanie płucnicy islandzkiej łagodzi stany zapalne układu moczowego. Jeśli ktoś cierpi na chorobę lokomocyjną, której towarzyszą mdłości i wymioty, to porost islandzki może zapobiec tego typu objawom. Przydać się może też, gdy skarżymy się na zaparcia, niestrawności czy brak apetytu. Wspomaga ponadto układ odpornościowy oraz układ nerwowy – wycisza i uspokaja.

Dla urody

Maseczki lub odwary z porostu islandzkiego mają również dobroczynny wpływ na skórę. Można z jego pomocą hamować nadmierną produkcję łoju, działa także oczyszczająco na cerę, zwłaszcza trądzikową. Poza tym nadaje się do innego zewnętrznego zastosowania – na łuszczycę, owrzodzenia, liszaje, oparzenia lub trudno gojące się rany. Kompresy z płucnicy islandzkiej stosowane pod oczami pomagają zmniejszyć nieestetyczne cienie. Wykorzystać ją można również do przygotowywania specjalnych płukanek do zniszczonych włosów.

Jako apteka z ziołami proponujemy także wiele innych preparatów bazujących na wyciągach roślinnych i dedykowanym różnym dolegliwościom. Prowadzona przez nas sprzedaż ziół to nie tylko szeroki asortyment produktów, ale także gwarancja wysokiej jakości surowców.


Data dodania: 2017-12-09 12:33:00